Futsalin sarjakausi lähenee

Jalkapallokausi on potkittu päätökseen mikä tarkoittaa että valmistautuminen tulevaan futsal-kauteen on aloitettu. Ponnistuksen miesten edustusjoukkue lähtee Futsal Kakkosen kauteen tutussa komennossa, valmennusryhmän muodostavat Tuomas Linjamäki, Hannu Haapa-Aho ja Alexey Lazarev, huoltajana jatkaa Jaakko Prinkkilä. Futsal Kakkosen sarja alkaa tiistaina 14.11. kotiottelulla Vaasalaista Ruutupaidat 2:ta vastaan.

Miehet/2  Futsal Nelonen on aloittanut harjoitukset yhdessä edustuksen kanssa, joukkueenjohtajana Valtteri Kylkisalo.

P17 joukkue harjoittelee myös yhdessä miesten kanssa urheilutalolla, välillä omat harjoitukset viikonloppuisin lukiolla. Valmentajina Janne Kangasluoma, Justus Lahtinen ja huoltajana Markku Mäenpää.

Futsal harjoitukset Futsal Kakkosen, Futsal Nelosen ja P17 joukkueilla tiistaisin klo 19.00-20-30 ja torstaisin klo 20.30-22.00 urheilutalolla. Tervetuloa mukaan myös uudet pelaajat !

--