Olke jatkaa edustuksen valmentajana

Olavi Linjamäki opeilla uuteen jalkapallokauteen.Viime vuodet Ponnistuksen jalkapallon edustusjoukkuetta luotsannut kokenut Olavi Linjamäki jatkaa joukkueen päävalmentajana myös kaudella 2018.Linjamäellä on pitkä ura ja paljon kokemusta sekä pelaajana että valmentajana. Omalla pelaajauralla kokemusta karttui 21 v. maajoukkueessa ja pääsarjatasolla Sepsi-78 ja Jaron riveissä sekä Belgian kentillä.

Valmennuspuolella Linjamäki on suorittanut Suomessa A-valmentajatutkinnon, jonka hän päivitti UEFA:n A-lisenssiksi keväällä 2015. Suurimman osan valmennusurastaan ”Olke” on valmentanut juuri Ponnistusta, ensimmäisen kerran jo vuonna 1997.

Kauteen valmistautuminen alkaa vuodenvaihteen jälkeen, jolloin harjoitukset pyörähtävät käyntiin Patruuna-Areenassa.Lisätietoa jalkapallojaoston sivuilta.

Tervetuloa mukaan kaikki entiset ja uudet pelaajat !

 

--